+48 667 489 304 skrzynka@s83group.pl

Radiokomunikacja

W dzisiejszych czasach żadne przedsiębiorstwo nie może działać bez skutecznych środków łączności. Na codzień używamy telefonów stacjonarnych bądź VoIP, telefonów komórkowych, lecz w sytuacjach krytycznych bądź w przemyśle ciężkim czy na magazynach, ważna jest szybka łączność bez żadnych przeszkód i obciążania procesem nawiązywania połączenia pracowników. Taką łączność zapewniają nam nowoczesne systemy radiokomunikacji.

Typowy radiotelefon umożliwia szybką łączność bezpośrednią pomiędzy dwoma lub wieloma uzytkownikami w granicach swojego zasięgu – wystarczy wybrać zaprogramowany kanał łączności i nacisnąc przycisk – to wszystko!

W naszej ofercie znajdują się rozwiązania oparte o systemy:

  • MOTOTRBO
  • TETRA
  • Analogowe/DMR direct
  • RoIP (Radio over Internet protocol)
  • Przemienniki VHF/UHF
  • Radio LTE
Rozwiązania szyte na miarę.

Masz pytania? Pisz śmiało:
radio@s83group.pl

Typowo radiotelefony korzystają z transmisji radiowej point-to-point (łączność bezpośrednia) lub z użyciem przekaźników (z użyciem retransmitera – dla zwiększenia zasięgu). Łączność może być realizowana analogowo (typowo z użyciem modulacji FM) lub cyfrowo (DMR). Zasięg takich rozwiązań wynosi od 500m do 2-5 km a z użyciem stacji retransmitującej (przemiennika) – nawet do 50 km w zależności od umiejscowienia anten.

Jednakże dotychczasowe rozwiązania analogowo-cyfrowe zostają zastępowane (choć częściej wspierane) przez rozwiązania transmisji danych z użyciem łączności poprzez sieć IP (RoIP, LTE) – a tu zasięg możemy mieć praktycznie nieograniczony terytorialnie! Rozwiązania cyfrowe pozwalają nie tylko na prowadzenie rozmów ale także pełną transmisję danych pomiędzy urządzeniami.

Nasze rozwiązania dedykowane są nie tylko dla firm logistycznych, transportowych czy też sektora energetycznego, ale także szkół, placówek dyplomatycznych, służb bezpieczeństwa publicznego, kopalni a także każdej innej firmy, która potrzebuje skutecznej i szybkiej metody łączności.

 

W naszej ofercie znajdą Państwo rozwiązania takich firm jak:

Alarm w domu mieszkaniu firmie naprawa montaz serwis
Alarm w domu mieszkaniu firmie naprawa montaz serwis
Alarm w domu mieszkaniu firmie naprawa montaz serwis
Alarm w domu mieszkaniu firmie naprawa montaz serwis
F.A.Q.

Najczęściej zadawane pytania

u

Czy "radiotelefon" wymaga pozwolenia?

Na rynku istnieją rozwiązania nie wymagające pozwolenia radiowego na użytkowanie, jednakże ze względu na dość dużą popularność takich urządzeń nie jest zalecane korzystanie z nich w większych przedsiębiorstwach. W wielu przypadkach nawet zakazane – nie wolno używać radiotelefonów CB czy PMR komercyjnie!

Po dobraniu odpowiedniego rozwiązania pod klienta, wspólnie działając w jego imieniu występujemy bezpośrednio do odpowiedniego oddziału Urzędu Komunikacji Elektronicznej z prośbą o rejestrację i wydanie stosownego pozwolenia radiowego wraz z przydziałem częstotliwości. Koszty administracyjne ponosi klient.

u

Jak wygląda wdrożenie tej technologii... co tak naprawdę nam jest potrzebne?

W wielu przypadkach klienci wykorzystują wyłącznie połączenie „point-to-point” (direct). W skrócie zarówno dyspozytor jak i osoby korzystające z łaczności radiowej wykorzystują radiotelefony „ręczne” (krótkofalówki) lub radia przewożne (radiotelefon samochodowy/stacjonarny) i do łączności bezpośredniej wykorzystują przydzielone kanały (częstotliwości). Tutaj koszt wdrożenia to właściwie koszty administracyjne związane z uzyskaniem pozwoleń oraz zakup radiotelefonów wraz z akcesoriami – wyniesie on od kilkuset do kilku / kilkunastu tysięcy złotych.

W przypadku gdy chcemy wykorzystać pełny potencjał tej technologii dodatkowo w siedzibach klientów montowane są stacje przekaźnikowe (radiowe lub IP) pozwalające na zwiększenie zasięgu do kilkudziesięciu kilometrów a także zapewnienie łaczności (poprzez sieć IP) między wieloma oddziałami firmy. Tutaj koszty rosną i mogą wynosić nawet kilkadziesiąt / kilkaset tysięcy złotych.

u

Która technologia lepsza: analogowa czy cyfrowa?

To pytanie pada bardzo często w różnej formie. 

Jeśli nasze przedsiębiorstwo znajduje się w centrum miasta bądź w okolicy dużych centrów przemysłowych a przy okazji chcemy wykorzystać maksymalnie wszystkie funkcje i możliwości jakie dają nam terminale do łączności radiowej – tutaj zawsze wybór pada na technologię cyfrową. Tylko ona pozwala na jednoczesną transmisję głosu oraz danych, a także pozwala na zwiększenie pojemności przydzielonych kanałów radiowych (jednocześnie w jednym kanale może trwać transmisja danych jak i rozmowa bądź dwie rozmowy zupełnie niezależnie). Dodatkowym atutem jest zawsze ta sama jakość połączenia głosowego bez względu na moc sygnału (jedynie na skraju zasięgu możemy odczuć przerwy: dzwięk będzie „przerywany”).

W przypadku gdy zależy nam na łączności dalekosiężnej – tutaj warto rozważyć połączenie technologii cyfrowej i analogowej. Jednakże łączność analogową łatwo podsłuchać co może stanowić problem dla niektórych przedsiębiorstw. Plusem łączności analogowej jest czasami większy zasięg kosztem jakości dzwięku (większe szumy, które w łączności cyfrowej pratycznie nie występują – lecz wciąż zrozumiała i nieprzerywana mowa naszego rozmówcy).

Skontaktuj się z nami już dziś!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach kontaktowych. Zapoznałem się także z polityką prywatności i ją akceptuję. (zgoda wymagana)

S83 Kruczkowski Łukasz

NIP: 6312535748

Adres siedziby

44-100 Gliwice, ul. Zwycięstwa 10

Telefon kontaktowy

+48 667 489 304

Adres e-mail

skrzynka@s83group.pl